ММФ Варненско лято програма 2019

КУЛТУРА ВСЕКИ ДЕН ММФ Варненско лято програма 2019

ММФ Варненско лято програма 2019

Тържествено откриване

23 юни 2019, 20:00
Фестивален и конгресен център – зала 1

Варненска филхармония

Диригент Георги Димитров

Солист Бенямин Шмид – цигулка

Панчо Владигеров – Рапсодия „Вардар“
Прокофиев – Концерт за цигулка и оркестър N 1
Хиндемит – Благородно видение

 

Сонатно дуо Кехайова – МилерКУЛТУРА ВСЕКИ ДЕН ММФ Варненско лято програма 2019

25 юни 2019, 19:00
Градска художествена галерия

Лиляна Кехайова – виолончело
Кристина Милер – пиано

Николай Мясковски – Соната за виолончело и пиано 1, оп. 12 ре мажор
Гюнтер Рафаел – Соната за виолончело и пиано, оп.14 си минор
(първо изпълнение в България)
Сергей Рахманинов – Соната за виолончело и пиано, оп.19 сол минор

 

Александру Томеску

27 юни 2019, 19:00
Градска художествена галерия

Александру Томеску – цигулка, Румъния

Й.С.Бах – 3 партити за соло цигулка

 

Виртуозността между намерението на композитора и музикалната реализация

Международен симпозиум „Виртуозността от Барока до 21 век“

27 юни 2019, 10:00 – 12:30
Градска художествена галерия

Симпозиум на немски език с преводач

Проф. д-р Райнер БИШОФ – модератор и лектор
Лектори – проф. д-р Хартмут КРОНЕС, проф. д-р Ангелина Петрова, Иван Янакиев

Музикална програма
Й. С. Бах: Италиански концерт – BWV 971
солист: Борис ПЕТКОВ, пиано
Р. Бишоф: Erbarme dich (Siciliano по Матеус пасион на Й.С.Бах)
солист: Луиза СЕЛО, флейта
Й. С. Бах: Прелюд и фуга сол диез минор BWV 863 от I том на „Добре темперирано пиано”
солист: Никола БУРДОНКЛ, пиано

Гала на виртуозите

28 юни 2019, 19:00
Градска художествена галерия

ГАЛА НА ВИРТУОЗИТЕ, млади български цигулари – лауреати на национални и международни конкурси, студенти и курсисти на проф. д-р Марио Хосен

СОЛИСТИТЕ са лауреати на национални и международни конкурси за цигулка като „Артур Грумио“ – Брюксел, „Коциан“ – Чехия, „Антонио Вивалди“- Виена, „Давид Ойстрах“ – Москва, „Андреа Постакини“ – Италия, Suna Kan – Анкара, Concertino – Прага, „Богдан Вархал“ – Словакия, „Млади виртуози“ – София, Международен конкурс за цигулка – Варна 2015 и Euroasia – Токио

Г. ТЕЛЕМАН: Концерт за 4 цигулки TWV 40:202
Виктор Василев, Диана Чаушева, Далия Чолакова, Виктория Маринова

О. НОВАЧЕК: Перпетуум мобиле
Виктория Маринова

М. де ФАЙА – ар. Ф. Крайслер: Испанки танц
Далия Чолакова

Х. ВИЕНЯВСКИ: Скерцо-тарантела, оп. 16
Виктор Василев

П. САРАСАТЕ: Zapateado (Испански танц № 6)
Диана Чаушева

Х. ВИЕНЯВСКИ: Фантазия по теми от операта „Фауст“, оп. 20
Кай Орлинов

Н. ПАГАНИНИ: „Nel cor più non mi sento“ MS 44, Вариации на тема от операта „Хубавата мелничарка“ от Паизиело
Александър Зайранов

Х. ВИЕНЯВСКИ: Алегро модерато (І част от концерт № 1 във фа-диез минор )
Зорница Иларионова

Ф. ВАКСМАН: Кармен-Фантазия
Лора Маркова

На рояла: Нона КРИНЧЕВА

 

Паганини и италианския романтизъм

Международен симпозиум „Виртуозността от Барока до 21 век“

28 юни 2019, 10:00 – 12:30
Градска художествена галерия

Симпозиум на италиански език с преводач

Д-р Данило ПРЕФУМО – модератор и лектор
Лектори – проф. д-р Марио ХОСЕН, д-р Мариятереза ДЕЛАБОРА

Музикална програма
Паганини – 12 капричи
Солисти- цигулари: Александър ЗАЙРАНОВ, Зорница ИЛАРИОНОВА, Кай ОРЛИНОВ, Виктор ВАСИЛЕВ, Лора МАРКОВА Виктория МАРИНОВА, Боряна ЖЕЛЕВА

Вечерен концерт

29 юни 2019, 19:00
Градска художествена галерия

Солисти:
Пиано: Адриан и Паола Йотикер, Милена Моллова, Милена Радинска, Мишел и Никола Бурдонкл, Кристина Милер, Гергана Несторова
Флейта: Луиза Село, Биргит Каро
Цигулка: Зорница Иларионова
Виолончело: Лиляна Кехайова
Ударни инструменти/маримба: Татяна Колева

Дариус МИЙО – „Скарамуш“ за две пиана
Томас МАРКО – „Mareas de cristal“ за пиано, цигулка, флейта и барабани, световна премиера
Джеймс МОБЪРЛИ – „Respiri“ за соло флейта (2014)
Стефан ДРАГОСТИНОВ – от Фуга интеграл за две пиана
Габриеле БРУНЕР – „Aus der Ferne“ за две пиана
Райнер БИШОФ – „Quadrifolio“ за две флейти, световна премиера
Васил КАЗАНДЖИЕВ – „Триптих“ за пиано, световна премиера
Тристан Патрис ЧАЛУЛАУ – „Raga Erinnerung 2“ за две пиана
Алберт ван ВЕНЕНДААЛ – Стъпки към мечтата

Очарованието на съвременната музика

Международен симпозиум „Виртуозността от Барока до 21 век“

29 юни 2019, 10:00 – 12:30
Градска художествена галерия

Симпозиум на испански и български език с преводач

Лусиано Гонзалес Сармиенто – модератор и лектор
Лектори – д-р Томас Марко, проф.д-р Кристина Япова, проф.д-р Джин-А Ким, д-р Илия Граматиков

Музикална програма
ГУСТАВО ДИАЗ-ХЕРЕЗ (1970) Metaludio (Book IV) I. Eigengrau (2019)– световна премиера
ДАВИД ДЕЛ ПУЕРТО (1964). Preludio nervoso (2017) – световна премиера
ХОСЕ ЛУИС ТУРИНА (1952). Preludio de Lindaraja (2017) – световна премиера
Солист: Луис Гонзалез ЛЯДО, пиано
Георги АРНАУДОВ – Нова творба, световна премиера
Солист: Анжела ТОДОРОВА, пиано

 

 

Адриан Йотикер

30 юни 2019, 11:00
Градска художествена галерия

Адриан Йотикер – пиано, Швейцария

Шуберт – Клавирни пиеси D 946, Дванадесет лендлера D 790
Равел – „Благородни и сантиментални валсове”, „Гаспар на нощта“

Ансамбъл „Софийски солисти“

02 юли 2019, 19:00
Аула на Икономически унверситет

Ансамбъл „Софийски солисти”

Диригент Пламен Джуров

Солисти Минчо Минчев цигулка и Николай Минчев цигулка

Програма:КУЛТУРА ВСЕКИ ДЕН ММФ Варненско лято програма 2019
Михаил Големинов – Четири пиеси *
Й.С.Бах    – Концерт за две цигулки
Майкъл Типет – Фантазия – концертанте*
Гия Канчели – Маленькая Данелиада*

*Първо изпълнение за Варна

Оливие Месиен – „Квартет за края на времето“

04 юли 2019, 19:00
Градска художествена галерия

Цикъл ”Камерна музика”

Милена Моллова – пиано
Борислав Йоцов – кларинет
Марио Хосен – цигулка
Атила Пастор – виолончело

„Легенди на класиката“

06 юли 2019, 19:00
Градска художествена галерия

Цикъл ”Камерна музика”

Бруно Канино – пиано
Такаши Шимицу – цигулка
Владимир Менделсон -виола
Антон Никулеску – виолончело
Леон Бош – контрабас

Шуберт – Квинтет „Пъстървата“
Брамс – Клавирен квинтет N1

Страдивари секстет

08 юли 2019, 19:00
Аула на Икономически унверситет

Цикъл ”Камерна музика”

Страдивари секстет

„Преосмислена традиция“
Шьонберг – „Нощ на просветление“, оп. 4
Брамс – Струнен секстет, №2, оп. 36

 

Софийска филхармония

13 юли 2019, 19:00
Фестивален и конгресен център, Зала 1

Диригент Найден Тодоров

Солист Юлиан Рахлин – цигулка

Милко Коларов – „Токата”, премиера
Дмитрий Шостакович- Концерт за цигулка и оркестър No.1
Панчо Владигеров – Еврейска поема, оп. 48

Синфония Варсовия

02 август 2019, 19:00
Фестивален и конгресен център, Зала 1

Диригент и солист
Филип Бернолд – флейта

Солисти
Огюстен Дюме – цигулка
Жерар Косе – виола

Девиен – Концерт за флейта и оркестър N7
Моцарт – Симфония концертанте
Хайдн – Симфония N 85 „Кралицата” Hob I/85 , си бемол мажор

Огюстен ДюмеКУЛТУРА ВСЕКИ ДЕН ММФ Варненско лято програма 2019

03 август 2019, 19:00
Градска художествена галерия

Огюстен Дюме – цигулка
Жонатан Фурнел – пиано

Интеграл – Сонатите за цигулка и пиано на Й. Брамс

 

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

28 − = 27