Джаз за деца в операта
Джаз за деца в операта на 13.05.2023г. от 11.00ч. на Основна сцена в Държавна опера Варна.
„Проектът „Джаз за деца“, става на 13 години! Този път ще празнуваме в морската столица по идея на нашата солистка Надежда МакКюн (хоров диригент във Варнеска опера) и със съдействието на Държавна опера Варна!“
Творческият екип е в състав: Венцислав Благоев, тромпет, водещ и капитан на кораба, Надежда МакКюн, вокал, Станислав Арабаджиев, пиано, Димитър Благоев, китара, Михаил Иванов, контрабас, Невена Григорова, барабани, както и деца и родители – перкусии, песни, танци.
На сцената са поканени всички малки и големи импровизатори, които ще имат възможност да свирят и пеят заедно с музикантите.
„Джаз за деца” са образователни интерактивни концерти за малки и големи, които дават възможност на публиката да участва активно в изпълненията на джаз пиеси,популярни детски песни, аранжирани в стиловете рагтайм, боса нова, фънк, бибоп, както и на класически пиеси. Началото е поставено през май 2010г. в столичния клуб „Чайната“ от тромпетиста Венцислав Благоев и млади джаз музиканти. Вече тринадесет години проектът се радва на публика от цялата страна, гостувал е на: столични клубове, детски градини, културни центрове, музикални, специализирани и общообразователни училища, както и на фестивални сцени: „Дни на музиката в Балабановата къща (Пловдив), „Мартенски музикални дни” (Русе), „Джаз форум Стара Загора”, „Джаз в Бургас”, „Благоевград джаз фест”, „Дикси джаз фест – Велико Търново, „Джаз под звездите на Деветашкото плато“ и др. През 2012 година „Джаз за деца” получава наградата „Златно перо” за принос към българската култура, а през 2016г. – “ПроКултура” за принос за развитието на достъпа на младите хора до културата.“
Джаз за деца в операта на 13.05.2023г. от 11.00ч. на Основна сцена в Държавна опера Варна.
Харесване на това:
Харесвам Зареждане...
%d блогъра харесват това: